Bafra Sp. z o. o. ul. Boczna Kasprowicza 1 37-100 Łańcut

Być Jak Woda

Być Jak Woda

Wkrótce cała rodzina zamieszkała we własnym domu w luksusowej dzielnicy miasta. On i całe jego rodzeństwo uczyli się w renomowanych szkołach. Jako sześciolatek zagrał w swoim pierwszym filmie pt. „Narodziny ludzkości”, okazał się on kiepski. Kolejny film „Kid Cheung” – „Dzieciak Cheung” nakręcił kiedy miał lat eight. Ostatecznie Bruce pochodził z aktorskiej rodziny.

  • Chcę, żebyś poznał tę filo­zo­ficzną i inspi­ru­jącą stronę mojego ojca, tak jak ja go znam i doświad­czam.
  • Autorka pokazuje filozofię życiową aktora i przekazuje ją – nie jako naukę, ale jako wskazówki, w jakim miejscu taką naukę zacząć.
  • I stać się niczym woda, która – sama pozbawiona formy – zawsze przyjmuje kształt naczynia, w którym w danym momencie przebywa.
  • W końcu ich waleczność dorównuje standardom mistrza kung-fu.
  • A przecież więcej czarodziejskich mocy ma w sobie dobra, aromatyczna kawa.
  • To doświadczenie, Droga, która nie jest drogą.

Bruce Lee to postać ikoniczna, zasłynął na całym świecie z mistrzowskiego opanowania kung-fu i innych sztuk walki i pozostawił po sobie niezapomniane filmowe dziedzictwo. Ale był również filozofem, wielkim myślicielem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to coś więcej niż tylko ćwiczenie technik i dyscyplina – to głęboka metafora spełnionego życia. Stworzył własną, kultową filozofię „bądź jak woda”. Uważał, że naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę, możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu.

Mrok W Różu, Czyli Mors

W końcu ich waleczność dorównuje standardom mistrza kung-fu. Myślenie Bruce’a rządziło się logiką paradoksu. Opanowanie techniki jest podstawą spontaniczności. Nowoczesność wymaga zanurzenia się w tradycji. „Nigdy nie odrywaj oczu od przeciwnika, nawet gdy się kłaniasz“ – nauczał Lee.

„Uznając potrzebę dla dobrych planów i pomysłów służących realizacji moich pragnień, będę rozwijać wyobraźnię poprzez skłanianie jej do pomocy w tworzeniu moich planów”. Wpisałeś niepoprawny adres e-mail lub podany adres istnieje już w naszym systemie. Wysłaliśmy Ci przed chwilą wiadomość e-mail. Potwierdź link znajdujący się w wiadomości, aby zakończyć rejestrację do naszego newslettera.

Trzymasz w ręku spadek po Brusie Lee — wyjątkowym aktorze, idolu całych pokoleń, mistrzu sztuk walki i filozofie dnia codziennego. Gdy prędkość rwącego nurtu staje się tak wielka, iż woda może przenosić kamienie, widać siłę impetu. Gdy szybkość lotu sokoła jest taka, że może on uderzyć i zabić ofiarę, widać potęgę dokładności. Chiński mąż Lindy Emery nie miał dobrych relacji z teściami. Doświadczył z ich strony wielu nieprzyjemności. On sam, zapytany o bariery rasowe przez hongkońskiego dziennikarza, odpowiedział, że nigdy nie podąża za tymi strasznymi formułami i bez względu na kolor skóry, nadal może się z kimś przyjaźnić.

Nad Drogą smoka miał już pełną kontrolę jako reżyser, scenarzysta, choreograf i odtwórca głównej roli. W filmie pojawiła się słynna scena walki Bruce’a Lee z Chuckiem Norrisem, do dziś pozostająca jednym z najlepszych pojedynków w historii kina. Aby utrzymać rodzinę, Bruce Lee prowadził prywatne lekcje Jeet Kune Do , często dla ludzi z branży rozrywkowej. Charyzmatyczny nauczyciel zwrócił na siebie uwagę w Hollywood. Zaczął trenować takie osobistości jak James Coburn, Sharon Tate, Roman Polański, Kareem Abdul-Jabbar czy Chuck Norris. Jego sztuka miała u podstaw idee prostoty, bezpośredniości i wolności osobistej.

bądź jak woda bruce lee

Oprócz swoich rygorystycznych ćwiczeń, stworzył również szereg własnych rozważań filozoficznych, których założenia wcielił w swoje własne życie. Jego charakter pisma – staranny i schludny – idealnie wpasowywał się w niewielkich rozmiarów karteczki, co jeszcze bardziej uwypukla ogromną dyscyplinę i zorganizowanie. „W Bądź jak woda, przyjacielu Shannon Lee ukazuje https://brucelee.org.pl/ geniusz swojego ojca, który kryje się za wszystkimi jego wyczynami na ekranie. Przywołując fragmenty jego prywatnych pism i intymnych historii z osobistego życia, odkrywa jego filozofię uważności. Autorka pisze w sposób, w jaki poruszał się jej ojciec – bezpośredni, poetycki i charyzmatyczny. Wspaniały przewodnik po ponadczasowej filozofii Bruce’a Lee”.

Bruce Lee

Inne style walki ucza rozmaitych kind i sztucznych technik, które tylko komplikuja to, co nazywa sie walka. Techniki sa ograniczone do tego, co wchodzi w ich sklad. W sytuacjach nietypowych nie wypelniaja luki, która w nich pozostaje.

Zainspirował pokolenia dzieci do zawalczenia o czarny pas. Ponadto reprezentował rosnącą i w znacznym stopniu marginalizowaną mniejszość w Stanach Zjednoczonych w latach 70. XX wieku – przybyszów z Azji i Ameryki Łacińskiej.

„Bądź jak woda, przyjacielu” to filozofia Bruce’a Lee, którą dzieli się z nami autorka książki. Możesz być zasko­czony, że nie darzę go wyłącz­nie estymą. Nie jestem wyznaw­czy­nią teo­rii o nie­ska­zi­tel­no­ści Bruce’a Lee – poza jego ener­gią. Nie przy­kła­dam aka­de­mic­kiej miary do przy­ta­cza­nych cyta­tów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz porozmawiać z konsultantem?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku, od 09:00 do 18:00

17 225 44 68